Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 22.08.2019

Dzięki reakcji mieszkańcowi powiatu strzeleckiego policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 44-latek zatrzymał się swoim golfem przy jednej z posesji w Szymiszowie. Świadek widząc stan w jakim prowadził auto natychmiast wezwał funkcjonariuszy. Badanie alkomatem pokazało, że miał on pomad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

19 sierpnia, tuż po 18.00, oficer dyżurny strzeleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Natychmiast na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego.

Na miejscu mundurowi ustalili, że 44-latek jadąc golfem zatrzymał się przy jednej z posesji w Szymiszowie. Z pojazdu wyszedł mężczyzna, którego sposób poruszania wskazywał, że mógł być pod wpływem alkoholu. Jak relacjonował świadek, kierowca golfa „zataczał się”. Mężczyzna pozostawił pojazd z otwartymi drzwiami, włączonymi światłami i kluczykiem w stacyjce, i udał się w kierunku pobliskiego baru. Świadek podczas rozmowy z kierowcą wyczuł od niego silną woń alkoholu. Aby uniemożliwić dalszą jazdę 44-latkowi zabrał kluczyk, zamknął auto i powiadomił policjantów.

Badanie alkomatem potwierdziło podejrzenie zgłaszającego. Okazało się, że kierowca volkswagena miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo złamał on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Policjanci dziękują za zdecydowaną reakcję zgłaszającego oraz ujęcie pijanego kierowcy

W tym przypadku wzorowa reakcja i postawa obywatelska być może zapobiegła tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana na policyjny telefon alarmowy bardzo często przyczynia się do zatrzymania sprawców przestępstw. Dzięki takiej postawie możemy zapobiec wielu tragediom na drogach.