Nietrzeźwy kierowca volkswagena zatrzymany - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nietrzeźwy kierowca volkswagena zatrzymany

Data publikacji 28.06.2019

38-letni obywatel Ukrainy miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie kiedy zatrzymali go policjanci z brzeskiej drogówki. Dodatkowo pojazd, którym kierował, nie miał ważnych badań technicznych. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za swoje postępowanie. Apelujemy do kierowców aby pamiętali, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i życie ludzkie. Dlatego nie warto ryzykować, a w drogę zawsze ruszać trzeźwym.

W środę, tuż po godzinie 14:00, policjanci z ruchu drogowego w jednej z miejscowości w gminie Skarbimierz zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Już rozmowa z siedzącym za kierownicą mężczyzną wzbudziła ich podejrzenia. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, a jego mowa była bełkotliwa.

Podejrzenia funkcjonariuszy szybko się potwierdziły. Urządzenie pokazało, że 38-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo jechał samochodem bez ważnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i uprawnienia do kierowania mężczyzny. Obywatel Ukrainy musi się teraz liczyć z konsekwencjami karnymi swojego postępowania. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy jednak, że oprócz odpowiedzialności prawnej, na kierowcach spoczywa przede wszystkim odpowiedzialność za życie i zdrowie ludzkie. Nietrzeźwi za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie popełniajmy tego błędu i w drogę zawsze ruszajmy na trzeźwo.