Aktualności

Mundurowe Michalice 2019

Data publikacji 03.06.2019

Przez cały weekend trwały zawody wędkarskie dla przedstawicieli służb: „Mundurowe Michalice 2019”. Imprezę zorganizowały związki zawodowe opolskich policjantów przy współpracy z Kołem Wędkarskim NSM w Namysłowie. Wśród 38 drużyn byli funkcjonariusze różnych służb z całej Polski. Znów najlepsi okazali się policjanci z Bydgoszczy, którzy złowili ponad 83 kilogramy ryb.

Otwarte Drużynowe Zawody Wędkarskie na zalewie w Michalicach cieszą się wielką renomą wśród wędkarzy. Piękno zalewu i doskonała organizacja od lat są ich wizytówką. Podobnie było i w tym roku. Nad zalew do Michalic pod Namysłowem, przyjechali reprezentanci służb z całej Polski. Wśród wędkarzy byli przedstawiciele policji, straży, kolejarzy, leśników i wojska. Głównym organizatorem imprezy był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Opolu i Zarząd Terenowy NSZZP w Namysłowie, którzy do współpracy zaprosili również Zarząd Koła Wędkarskiego NSM w Namysłowie.

 

Wśród dwuosobowych zespołów wędkarskich rozlosowano 38 stanowisk. Wędkarze mieli do swojej dyspozycji ponad stuhektarowy zbiornik wodny. Najlepszą drużyną okazała się ekipa z Bydgoszczy, która złowiła ponad 80 kilogramów ryb. Wśród wyróżnionych została również jedyna kobieta, na co dzień policjantka służąca w Zamościu.

 

Słoneczna pogoda, piękny teren wokół zalewu i doskonała organizacja spowodowały, że wszyscy z Michalic wyjechali nie tylko z nagrodami ale i ze wspaniałymi wspomnieniami. Jak zgodnie podkreślali uczestnicy, takie zawody to doskonała odskocznia od codziennych obowiązków i możliwość rozwijania swojej pasji jaką jest wędkarstwo. Szczególne podziękowania otrzymał główny koordynator zawodów, st. asp. Grzegorz Janicki, na co dzień pracujący jako oficer dyżurny w namysłowskiej komendzie. Z powierzonej misji wywiązał się wzorowo, a dzięki jego zaangażowaniu i poświeceniu zawody przebiegły bezpiecznie i w miłej atmosferze.

  • Kartka przybita to palika wbitego w ziemię. Na kartce napis: "Mundurowe Michalice 2019".
  • Trzy statuetki z wizerunkiem ryby, ustawione w rzędzie pod ukosem.
  • Trzy puchary w kolorze złotym ustawione w jednym rzędzie.
  • Wędkarz nad jeziorem łowi ryby.
  • Statuetka w kształcie ryby z podpisem: "nagroda dla największej złowionej ryby".
  • Makieta statku w różnych kolorach wykonana z papieru.
  • Wędkarz stoi na jeziorem z wędką i łowi ryby.
  • Dwóch mężczyzn z wędkami siedzi na pomoście przed jeziorem i łowią ryby.
Powrót na górę strony