Trzech kierujących straciło prawo jazdy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Trzech kierujących straciło prawo jazdy

Data publikacji 04.03.2019

Nyscy policjanci zatrzymali w ubiegły weekend uprawnienia 3 kierowcom. 41-latek w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o prawie 60 km/h. To jeden z dwóch kierowców, którzy tego dnia stracili uprawnienia na 3 miesiące, za zbyt szybką jazdę. Policjanci zatrzymali również prawo jazdy mężczyźnie, który kierował mercedesem w stanie nietrzeźwości.

3 marca, policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali nierozważnych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się mieszkaniec Katowic, który w miejscowości Otmuchów pędził osobowym suzuki 108 km/h. 41-latek przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, aż o 58 km/h.

Nieznacznie mniej, bo 101 km/h miał na liczniku swojego volkswagena, zatrzymany w Ściborzu 30-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego. Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego ukarali mężczyzn mandatami i punktami karnymi. Dodatkowo, kierujący stracili swoje uprawnienia do kierowania pojazdami, które będą mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Dzień wcześniej, bo 2 marca, 46-letni kierowca mercedesa został zatrzymany do kontroli drogowej, kiedy poruszał się ulicami Nysy. Badanie alkomatem pokazało, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec powiatu nyskiego stracił już swoje prawo jazdy, teraz grozi mu kara do dwóch lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.