Aktualności

Nietrzeźwy kierowca w przydrożnym rowie

Data publikacji 02.01.2019

Policjanci z Namysłowa zatrzymali 32-letniego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu. W sylwestrową noc rozbił na przepuście betonowym zabrany wcześniej koledze samochód. Grozi mu kara do 8 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W sylwestrową noc namysłowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym pod Domaszowicami. Ze zgłoszenia wynikało, kierowca osobowego bmw wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust.

Na miejscu byli już świadkowie zdarzenia, którzy zatrzymali się, aby udzielić pomocy poszkodowanym. Okazało się, że kierowca chwiejnym korkiem uciekł do pobliskiego lasu. Policjanci natychmiast dokonali penetracji wskazanego przez świadków terenu, gdzie znaleźli ukrywającego się w krzakach 32-letniego kierowcę. Mężczyzna był kompletnie pijany. Jak wykazało badanie alkomatem, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Z ustaleń poczynionych przez policjantów wynikało, że mężczyzna jechał sam i szczęśliwie nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Przyznał się, że chwilę wcześniej samochód zabrał koledze, z którym spożywał alkohol podczas zabawy sylwestrowej. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy policji w Namysłowie. W systemie informatycznym mundurowi ustalili, że jest on poszukiwany przez inną jednostkę policji. 

Po wytrzeźwieniu, 32-latek usłyszał dwa zarzuty, do których się przyznał. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i za czasowy zabór samochodu, prokurator zawnioskował dla niego karę nie mniejszą niż 15 tysięcy złotych. Dodatkowo oprócz grzywny, sąd może mu wymierzyć karę pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądźmy obojętni kiedy widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę.

Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i poinformuj nas o tym.

Powrót na górę strony