Aktualności

Nasz pomysł na błyskotliwe święta

Data publikacji 13.12.2018

Wstajemy do pracy - mrok, wracamy do domu - znów jest ciemno. Mamy na to sposób - "Świeć się na święta". To nowa akcja opolskich policjantów ruchu drogowego. Byliśmy na głównym deptaku Opola z torbą pełną odblasków. Mieliśmy opaski dla dorosłych, gadżety dla rowerzystów i świecące przypinki dla dzieci. Do odblasków dorzucaliśmy również kilka cennych rad, jak ustrzec się przed włamaniami czy nie dać kieszonkowcom. Choć w okresie przedświątecznym wiele spraw zaprząta naszą głowę, bezpieczeństwo zawsze powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu.

Krótkie dni, uciążliwa aura, zimowe zmęczenie czy świąteczne roztargnienie - okoliczności nie sprzyjają naszej koncentracji. Za kierownicą samochodu, na ścieżce rowerowej czy przejściu dla pieszych, brak należytej uwagi może skończyć się tragicznie. Warto zatem wspomóc swoją czujność. Poprawa własnej widoczności jest dobrym pomysłem na swoje bezpieczeństwo.

Dlatego po raz kolejny rozdawaliśmy elementy odblaskowe. Tym razem z hasłem "Świeć się na święta" i całą torbą odblasków byliśmy na ul. Krakowskiej w Opolu. Mieliśmy opaski dla dorosłych i świecące przypinki dla dzieci. Rowerzystom przypominaliśmy o obowiązkowym używaniu świateł od zmierzchu do świtu, pieszym o konieczności posiadania elementów odblaskowych nocą w terenie niezabudowanym, i dobrym zwyczaju, by używać ich także w mieście.

Do odblasków dorzucaliśmy również kilka cennych rad. Tych związanych z ryzykiem napotkania kieszonkowców, zabezpieczeniem swoich mieszkań przed włamaniami czy sposobami na bezpieczne zakupy przez Internet. Choć w okresie przedświątecznym wiele spraw zaprząta naszą głowę, bezpieczeństwo zawsze powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu.

Za odblaski i świecące przypinki dziękujemy Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Opolu!

Powrót na górę strony