Aktualności

Zatrzymany dzięki czujności sąsiada

Data publikacji 13.11.2018

Dzięki czujności sąsiada, mężczyzna podejrzany o włamanie na budowę trafił w ręce brzeskich policjantów. 18-latek ukradł wkrętarkę i miedziane przewody. Straty jakie spowodował to 3 000 złotych. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minionym tygodniu w porze wieczornej na jednym z osiedli domów jednorodzinnych w Brzegu. Wówczas dyżury odebrał zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny. Z jego relacji wynikało, że na sąsiadującej z jego posesją budowie, ktoś ma przebywać.

Natychmiast na miejsce pojechali kryminalni. Jak się okazało podejrzenia zgłaszającego były trafne. Funkcjonariusze na podwórku zauważyli uciekającego mężczyznę. Wspólnie ze zgłaszający odcięli mu drogę ucieczki i zatrzymali go. Mężczyzna przy sobie miał skradzioną wkrętarkę i miedziane przewody. Odzyskane przedmioty, funkcjonariusze zwrócili właścicielowi.

Zatrzymany to 18-letni mieszkaniec Brzegu. Swoim działaniem spowodował straty wynoszące 3 000 złotych. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

  • Zatrzymany dzięki czujności sąsiada
  • Zatrzymany dzięki czujności sąsiada
  • Zatrzymany dzięki czujności sąsiada

Nagranie audio Wypowiedź - mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP Brzeg - Zatrzymany dzięki czujności sąsiada

Pobierz plik Wypowiedź - mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP Brzeg - Zatrzymany dzięki czujności sąsiada (format mp3 - rozmiar 860.91 KB)

Powrót na górę strony