Aktualności

Policjanci debatowali z młodzieżą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

Data publikacji 26.10.2018

Funkcjonariusze Policji, lokalne media, zaproszeni goście, mieszkańcy powiatu kędzierzyńskiego oraz uczniowie szkół średnich uczestniczyli w debacie ewaluacyjnej poświęconej bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Debata skierowana była głównie do młodych kierowców. Podczas spotkania zachęcaliśmy również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

24 października  w Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu w kinie „Twierdza” odbyła się debata ewaluacyjna pt.: „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym młodych kierowców.” Organizatorami spotkania byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie – Koźlu i Miejski Ośrodek Kultury. W debacie wzięli udział Prezydent Miasta pani Sabina Nowosielska, Komendant Straży Miejskiej w Kędzierzynie – Koźlu Aleksy Ptaszyński a także Zastępca Dyrektora WORD pan Andrzej Rak.

Debatę rozpoczął Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Kędzierzynie-Koźlu podinspektor Tomasz Wrona. Funkcjonariusze przedstawili analizę bezpieczeństwa na drogach powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, za pomocą prezentacji, którą omówił asp. Mariusz Krajza.  Przestrzegali przed tragicznymi skutkami niewłaściwych zachowań na drodze. Zastępca Dyrektora WORD pan Andrzej Rak udzielił uczestnikom spotkania cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa za kierownicą. Głos zabrała także prezydent pani Sabina Nowosielska, która zapowiedziała powstanie pierwszego w mieście inteligentnego przejścia dla pieszych na ul. Łukasiewicza. Policjanci omówili działanie Krajowej Mapy Zagrożeń i Bezpieczeństwa zachęcając uczestników debaty do korzystania z aplikacji.

Druga część debaty poświęcona była dyskusji w trakcie której policjanci wspólnie z Z-cą dyrektora WORD udzielali młodzieży odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Młodzież aktywnie uczestniczyła w debacie, przedstawiając swoje spostrzeżenia dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drogach.

  • Policjanci debatowali z młodzieżą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
  • Policjanci debatowali z młodzieżą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
  • Policjanci debatowali z młodzieżą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
  • Policjanci debatowali z młodzieżą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
Powrót na górę strony