Aktualności

Dzielnicowa z wizytą w otmuchowskiej podstawówce

Data publikacji 22.10.2018

Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Otmuchowie spotkała się z uczniami klas I-III szkoły podstawowej. Funkcjonariuszka przypomniała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach. Podkreśliła jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność.

Dzielnicowa z Otmuchowa- mł. asp. Joanna Rojek realizując zadania z zakresu profilaktyki, spotkała się z uczniami klas I, II i III Szkoły Podstawowej w Otmuchowie. Podczas prelekcji mówiła o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Funkcjonariuszka wyjaśniła dzieciom dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci mają dodatkowy obowiązek jazdy z fotelikach. Uczyła jak poprawnie przechodzić przez przejścia dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także dlaczego warto nosić odblaski.

W trakcie spotkania policjantka przypomniała także najmłodszym jak bezpiecznie postępować podczas zabaw na podwórku. Radziła dzieciom, by nie rozmawiały z nieznajomymi, nie przyjmowały od nich żadnych podarunków oraz nie oddalały się od rodziców lub opiekunów bez ich wiedzy. Informowała także najmłodszych jak należy zachować się w przypadku ataku psa.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania wykazując się przy tym dużą wiedzą prewencyjną.

  • Dzielnicowa z wizytą w otmuchowskiej podstawówce
  • Dzielnicowa z wizytą w otmuchowskiej podstawówce
Powrót na górę strony