Aktualności

Nietrzeźwa pielęgniarka na dyżurze

Data publikacji 18.10.2018

2 promile alkoholu w organizmie miała 57-letnia pielęgniarka. Kobieta pełniła dyżur nocny na oddziale noworodkowym w Szpitalu Miejskim w Nysie. Za przebywanie w pracy w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem.

10 października, około godziny 21:00 dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że jedna z pielęgniarek może być nietrzeźwa. Natychmiast do Szpitala Miejskiego pojechał policyjny patrol.

Na miejscu mundurowi zastali 57-letnią kobietę. W trakcie rozmowy wyczuli od niej alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że w organizmie miała 2 promile alkoholu. Jak się okazało o godzinie 19:00 rozpoczęła dyżur na oddziale noworodkowym.

Funkcjonariusze ustalili, że kobieta podczas dyżuru nie wykonywała żadnych czynności mogących narazić dzieci czy ich matki na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia lub życia.

57-letnia pielęgniarka została zwolniona do domu. Za przebywanie w miejscu pracy w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadać przed sądem. Teraz może grozić jej areszt lub grzywna.

Powrót na górę strony