Aktualności

Chciał ukraść elektronarzędzia – wpadł w ręce ich właściciela

Data publikacji 19.09.2018

Dzięki czujności właściciela, mężczyzna podejrzany o usiłowanie kradzieży trafił w ręce brzeskich policjantów. 57-latek został przez niego ujęty kiedy z garażu wynosił elektronarzędzia. Mieszkaniec powiatu usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednej z miejscowości w gminie Skarbimierz. Tuż przed godziną 22:00 oficer dyżurny z brzeskiej komendy odebrał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży. Z przekazanych informacji wynikało, że właściciel posesji ujął mężczyznę, którego zastał na swoim podwórku. Ten miał z jego garaży wynosić elektronarzędzia.

Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie. Przed posesją zastali właściciela wraz z podejrzewanym i przygotowanymi do kradzieży przedmiotami. Jak ustalili, zaniepokojony hałasem mężczyzna wyszedł przed dom. Tam zauważył podejrzewanego, który z jego garażu wynosił wkrętarkę. Do zabrania przygotował sobie także przedłużacz. Wartość przedmiotów poszkodowany wycenił na 1 000 złotych.

Zatrzymany to 57-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Usłyszał zarzut usiłowania kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony