Aktualności

Trwa nasza akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

Data publikacji 18.09.2018

W jakim miejscu można przechodzić przez jezdnię, jak korzystać z przejścia z sygnalizacją świetlną i dlaczego warto nosić odblaski. Na te, i wiele innych tematów, policjanci rozmawiają z dziećmi i młodzieżą szkolną z powiatu prudnickiego. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

„Bezpieczna droga do szkoły" to akcja, skierowana do najmłodszych. Mundurowi podczas spotkań w szkołach rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie. Uczą i przypominają, o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Podczas spotkania dzieci bardzo chętnie odpowiadały na zadawane przez funkcjonariuszy pytania. Same również zadawały ich wiele, zwłaszcza tych dotyczących bezpieczeństwa, a także policyjnej pracy. Dlatego prudniccy policjanci co roku, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, przypominają o podstawowych zasadach ruchu drogowego. W tym czasie, w rejonach szkół możemy zobaczyć więcej niż zwykle policjantów ruchu drogowego i prewencji, którzy dbają o bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców.

Edukacja o bezpieczeństwie powinna mieć miejsce także w domu, dlatego apelujemy do rodziców o wykorzystywanie wspólnych spacerów do rozmowy z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania po drodze.

  • Trwa bezpieczna droga do szkoły – spotkania w szkołach
  • Trwa bezpieczna droga do szkoły – spotkania w szkołach
  • Trwa bezpieczna droga do szkoły – spotkania w szkołach
Powrót na górę strony