Spotykamy się z dziećmi by rozmawiać o bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Spotykamy się z dziećmi by rozmawiać o bezpieczeństwie

Data publikacji 21.06.2018

Jak się zachować nad wodą i na podwórku, co zrobić kiedy nieznajoma osoba częstuje nas słodyczami i jakie zasady obowiązują w podróży. O tym wszystkim rozmawialiśmy z dziećmi z Zespołu Szkół Specjalnych w Brzegu. Wszystko po to, by każdy mógł zadbać o własne bezpieczeństwo, a nadchodzące wakacje były radosne i szczęśliwie się zakończyły.

Podczas wakacji chcielibyśmy każdy słoneczny dzień spędzić na dobrej zabawie, wycieczkach w góry czy nad wodę. Część z nas wyjedzie na wczasy, inni zaś spędzą ten czas w domu czy na odwiedzinach u rodziny. Jednak, gdzie byśmy nie odpoczywali, chcielibyśmy do swoich obowiązków wracać zdrowi i szczęśliwi. Dlatego też policjanci odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach i rozmawiają z nimi o tym co bardzo ważne podczas wakacji – o ich bezpieczeństwie.

W ramach akcji "„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” mł. asp. Magdalena Bielecka zwróciła uwagę na zasady, których powinniśmy przestrzegać podczas wypoczynku nad wodą. Mówiła o korzystaniu tylko i wyłącznie z kąpielisk strzeżonych. Przestrzegała zaś przed tymi dzikimi, w których kąpiel może się skończyć tragicznie. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest asertywność w kontaktach z nieznajomymi. Umiejętność wyrażenia swojego zdania i sprzeciwienia się w sytuacji kiedy ktoś namawia do przejażdżki bądź innych niebezpiecznych zachowań.

Każdy musi dbać o siebie i mieć świadomość co jest dobre a co złe. Kiedy krzywda dzieje się nam lub drugiej osobie musimy umieć wezwać pomoc. Wtedy prosimy dorosłych lub sami dzwonimy pod numery alarmowe 112 czy 997. Wszystkim dzieciom życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji. Wspaniałych przygód i szczęśliwych powrotów. Dużo pozytywnych wrażeń i niezapomnianych wspomnień. A po wakacjach z uśmiechem na twarzy wracajcie do swoich szkolnych i przedszkolnych zajęć.