Przedsiębiorczy kandydaci do służby w Policji - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Przedsiębiorczy kandydaci do służby w Policji

Data publikacji 12.04.2018

7-osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych odbyła jednodniową służbę z namysłowskimi policjantami. Wszystko w ramach „Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości 2018”. W trakcie akcji uczestniczy przymierzali wyposażenie policyjne, zapoznali się z etapami rekrutacji i wcielili się w rolę techników kryminalistyki. Bogatsi o nowe doświadczenia, na zakończenie zabrali ze sobą foldery rekrutacyjne i pamiątki.

Komenda Policji w Namysłowie została zaproszona do kolejnej edycji „Ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości 2018”. Chętni do pracy w policji to uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych, którzy przez cały dzień z bliska podglądali służbę policjantów prewencji i kryminalnych. W ramach akcji 7-osobowa grupa młodzieży obejrzała prezentację o służbie w Policji i etapach rekrutacji.

2 panie i 5 panów całe środowe przedpołudnie spędziło w murach namysłowskiej komendy. W tym czasie odwiedzili gabinety komendantów, przymierzyli wyposażenie policjanta prewencji oraz wcielili się w rolę techników kryminalistyki, pobierając swoje odciski palców. Każdy uczestnik akcji mógł poczuć się jak prawdziwy policjant zasiadając za kierownicą radiowozu i poznając techniki zakładania kajdanek.

Na zakończenie była pogadanka na najbardziej nurtujące pytania, po której wszyscy otrzymali foldery i pamiątki z wizyty w komendzie policji. Jak podkreślali uczestnicy był to dzień pełen wrażeń i zdobywania nowych doświadczeń, a czas spędzony wspólnie z policjantami na pewno nie należał do zmarnowanych.