Wypadek w Nysie - Rozsądni na drodze - Policja Opolska

Rozsądni na drodze

Wypadek w Nysie

Data publikacji 14.12.2018

30 listopada br. w Nysie na ul. Grodkowskiej, według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący skodą potrącił nieprawidłowo przechodzącego przez jezdnię pieszego. 70-letni mężczyzna poniósł śmierć w wyniku odniesionych obrażeń.

Do potrącenia pieszego doszło 30 listopada około godziny 21:30, na ulicy Grodkowskiej w Nysie. Z policjantów wynikało, że kierujący osobową skodą, 43-letni mężczyzna, potrącił przechodzącego przez jezdnię, poza miejscem do tego wyznaczonym, mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń 68-letni mężczyzna, pomimo udzielonej pomocy medycznej zmarł w szpitalu.

Bezpośrednią przyczyną tego wypadku były: nieuwaga i nieostrożność pieszego, który przechodził przez jednie w miejscu niewyznaczonym. Nie bez znaczenia może być duża siła uderzenia pojazdu w pieszego spowodowana prawdopodobnie prędkością większą niż 40 km/h, jaka jest dopuszczalna na tym odcinku drogi.  Miejsce wypadku znajduje się w obszarze zabudowanym pomiędzy osiedlami, oddalone o 50 metrów od najbliższego przejścia dla pieszych i jest słabo oświetlone.

  • Wypadek w Nysie
  • Wypadek w Nysie
  • Wypadek w Nysie
Praca w Policji