Bezpieczne drogi – świadomi kierowcy - aktualności - Policja Opolska

aktualności

Bezpieczne drogi – świadomi kierowcy

Data publikacji 14.12.2017

W ubiegły weekend w wypadkach samochodowych na Opolszczyźnie zginęło 6 osób. Pomimo tego, ten rok jest znacznie bezpieczniejszy niż ubiegły. Dlatego nieustannie apelujemy do kierowców o rozsądek za kierownicą. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

Ubiegły weekend był jednym z najgorszych na drogach Opolszczyzny w tym roku. W wypadkach samochodowych zginęło 6 osób. Dlatego apelujemy – zwłaszcza przed zbliżającymi się świętami – o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą.

Wciąż głównymi przyczynami wypadków samochodowych w naszym województwie są niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, nadmierna prędkość i nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu. Te główne „grzechy” kierowców mogą być tragiczne w skutkach, szczególnie w sytuacji niekorzystnych warunków atmosferycznych. Okres zimowy to śliska nawierzchnia, gorsza widoczność  i wiatr. Zwłaszcza podczas szalejących wichur należy zastanowić się, czy bezpieczne jest kontynuowanie dalszej jazdy. W tym roku odnotowaliśmy już śmiertelne wypadki spowodowane upadającymi na jezdnię konarami drzew.

Apelujemy również o szczególną ostrożność wobec pieszych. Zdecydowana większość śmiertelnych wypadków z ich udziałem jest w terenie zabudowanym. Pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans. Dlatego, zwłaszcza w rejonie przejść czy przystanków autobusowych, kierowcy powinni zdecydowanie zwolnić. Bezpieczeństwo na drogach zależy także od niechronionych uczestników ruchu drogowego. Noszenie odblasków – również w terenie zabudowanym – może nawet ocalić życie.

Chcesz posłuchać więcej o bezpieczeństwie na drogach? Kliknij tutaj►

Ładowanie odtwarzacza...

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Praca w Policji