Nie Zabijaj - Jedź bezpiecznie! - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nie Zabijaj - Jedź bezpiecznie!

Data publikacji 31.10.2019

To już trzeci rok wspólnych działań Policji, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zapraszamy również do obejrzenia naszego krótkiego filmu, gdzie w obrazowy sposób pokazujemy, jakie skutki niosą ze sobą wypadki drogowe. W szczególności omówione zostały te najbardziej dramatyczne zdarzenia, do których dochodzi przy dużej prędkości.

W tym roku przesłanie trzeciej edycji akcji brzmi „Nie Zabijaj – Jedź bezpiecznie!” i jest przede wszystkim apelem pieszych do kierowców, pasażerów do kierowców oraz kierowców do kierowców o przestrzeganie przepisów i współodpowiedzialność za bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Wypadki drogowe są powodem wielu tragedii ludzkich. Każdy wypadek to ciąg przyczynowo – skutkowy. Często niby mało istotne zachowania czy skumulowane sytuacje mogą przyczynić się do nieszczęśliwego zdarzenia. Na wiele z nich jednak mamy wpływ. Pamiętajmy, aby w drogę nie zabierać złych nastrojów i emocji, gdyż później, niestety, bardzo często dzielimy się nimi z innymi, a to może mieć wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

To nie samochód ma myśleć na drodze, ale człowiek!

W tym roku dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, na polskich drogach należy spodziewać się wzmożonego ruchu samochodów, a w okolicach cmentarzy i metropolii również pieszych i rowerzystów. Zmienna jesienna pogoda dodatkowo wpływa niekorzystnie na warunki podróżowania, w tym widoczność i bezpieczeństwo na drodze.

Apelujemy o świadome i odpowiedzialne zachowanie na drodze, życzliwość i empatię wszystkich uczestników ruchu drogowego.

(Biuro Ruchu Drogowego KGP)

Prezentujemy również kolejną odsłonę naszej profilaktycznej akcji "Nie zabijaj, nie daj się zabić". Kampania ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W 6. odcinku serii, pokazujemy jaki skutki niosą za sobą wypadki drogowe. W szczególności, jakie siły działają na podróżujących, w przypadku zdarzeń drogowych, do których dochodzi przy dużej prędkości.

Ładowanie odtwarzacza...

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Praca w Policji