Sprawdź za darmo swoje oświetlenie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Sprawdź za darmo swoje oświetlenie

Data publikacji 19.11.2019

W naszym województwie ruszyła ogólnopolska akcja ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Poniżej przedstawiamy punkty stacji diagnostycznych z naszego regionu, gdzie w wybranych dniach, będzie można za darmo sprawdzić światła swojego pojazdu. Kolejny termin akcji przypada na 23 listopada.

Akcja ruszyła 21 października i potrwa do 15 grudnia 2019 roku. Jej celem jest zwrócenie uwagi uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Ma to niewątpliwie ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Udział w tym projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów.

W dniach 16.11 oraz 23.11, w wybranych stacjach diagnostycznych będzie można sprawdzić prawidłowe działanie i ustawienie świateł.

W naszym województwie są to następujące stacje:

  • GS Sch, Praszka, ul. Byczyńska 2, tel. 34/ 35 91 058, w godz. 7.00-13.00;

  • Speed Car, Opole, ul. Ozimska 195, tel. 77/46 23 017, w godz. 8.00-20.00;

  • P.H.U. OLMIX Monika Chmielewska-Nobis, Głubczyce, ul. Kołłątaja 7 tel. 77/48 58 610, w godz. 7.00-19.00;

Prawidłowe działanie świateł, a także ich prawidłowe ustawienie ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że reflektory samochodów oświetlają pieszych uczestników ruchu, którzy poruszają się poboczem lub jezdnią. Wielu zdarzeń z ich udziałem udałoby się uniknąć, gdyby kierowca miał sprawne i prawidłowo wyregulowane światła, wcześniej dostrzegł pieszego lub nie doprowadził do oślepienia innych kierujących.

Celem kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” jest przypominanie i uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważna jest widoczność na drodze.

Apelujemy również do pieszych o korzystanie z elementów odblaskowych!

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Praca w Policji