"Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny" - aktualności - Policja Opolska

aktualności

"Senior na drodze. Jestem świadomy - będę bezpieczny"

Data publikacji 06.09.2018

Nie tylko "Bezpieczna droga do szkoły", ale również "Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny". To kolejna akcja informacyjno-edukacyjna opolskiej Policji. Nasze statystyki pokazują, że to właśnie osoby starsze są zagrożone wypadkami komunikacyjnymi, jako piesi czy rowerzyści. Dlatego rozmawiamy z seniorami o ich bezpieczeństwie.

6 września policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu spotkali się z seniorami w Centrum Informacyjno-Edukacyjnym "Senior". Warsztaty te odbyły się w ramach akcji pn. "Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny".

Podinsp. Maciej Milewski wraz z sierż. sztab. Agnieszką Głowalą rozmawiali z uczestnikami spotkania o najczęstszych zagrożeniach w ruchu drogowym, z którymi mogą spotkać w swoim codziennym życiu. Policyjne statystki pokazują, że często ofiarami wypadków z udziałem pieszych czy rowerzystów są właśnie osoby starsze. Dlatego też, nasi policjanci przypomnieli o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa oraz porozmawiali o prawach i obowiązkach niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Akcja informacyjno-edukacyjna "Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny" ma charakter ogólnopolski i organizowana jest przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komendę Główną Policji.

Kolejne tego typu spotkanie w naszym województwie, odbędzie się już jutro, 7 września w nyskim Dziennym Domie Pobytu przy ul. Bohaterów Warszawy 28. Warsztaty odbędą się w godzinach 8:30 -14:00.

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy