,,Opolski pirat, Widzisz-zareaguj" – niebezpieczne manewry - aktualności - Policja Opolska

aktualności

,,Opolski pirat, Widzisz-zareaguj" – niebezpieczne manewry

Data publikacji 29.06.2018

W kolejnym cyklu programu internetowego "Opolski Pirat, Widzisz – zareaguj" policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu prezentują lekkomyślne zachowania kierujących. Tym razem ''mistrzowie kierownicy" zdecydowali się na wyprzedzanie w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Prezentujemy kolejny już odcinek ,,Opolski Pirat, Widzisz- zareaguj". Przedstawiamy w nim lekceważące zachowania kierujących, którzy brawurę przedkładają ponad własne bezpieczeństwo. Mowa tu o wyprzedzaniu w miejscach szczególnie ryzykownych. Takie zachowanie naraża życie i zdrowie nie tylko pirata drogowego, ale i tych, którzy przypadkiem znaleźli się w tym samym miejscu i czasie.

Jednym z przykładów jest zachowanie kierującego audi, który chcąc ominąć korek, zdecydował się na jazdę po chodniku. Pamiętajmy, że kulturę na drodze tworzą nie tylko znaki i sygnały, ale przede wszystkim zachowanie kierujących.

Kierowcy nie godzą się na łamanie prawa, dlatego na skrzynkę pocztową Widzisz Reaguj przesyłają filmiki z prywatnych wideorejestratorów. Policjanci sprawdzają każde zgłoszenie, a wobec winnych wyciągane są konsekwencje.

 

Ładowanie odtwarzacza...

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy