Akcja "Truck & Bus" w powiecie nyskim - aktualności - Policja Opolska

aktualności

Akcja "Truck & Bus" w powiecie nyskim

Data publikacji 17.05.2018

Policjanci nyskiej komendy, na drogach naszego powiatu prowadzili działania TRUCK i BUS. Tego typu akcje, to wzmożone kontrole samochodów ciężarowych powyżej 7,5 tony oraz autobusów. Głównym celem tej akcji jest poprawa bezpieczeństwa w transporcie drogowym oraz ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z jego wykonywaniem. Mundurowi tylko jednego dnia skontrolowali blisko 100 tego typu pojazdów.

Działania trwające wczoraj na terenie powiatu nyskiego zakończyły się zatrzymaniem 4 dowodów rejestracyjnych m.in. za brak aktualnych badań technicznych i zły stan techniczny. Policjanci skontrolowali blisko 100 pojazdów ciężarowych w tym również autobusy. Podczas działań zostało ukaranych mandatami 43 kierowców m.in. za przekroczenie prędkości i stan techniczny.

Kierowcy dużych pojazdów ciężarowych często stanowią zagrożenie dla ruchu na drogach. Przekroczenie prędkości, stan techniczny pojazdów, czy niewłaściwie przewożony ładunek to wykroczenia często popełniane przez kierowców tych samochodów. Policjanci każdego dnia kontrolują ciężarówki, autobusy oraz ich kierujących pod kątem czasu pracy i postoju na podstawie tachografów zarówno analogowych jak i cyfrowych.

Działania mają na celu wyrobienie w kierowcach ciężkich samochodów i autobusów poczucia nieuchronności kary, co dodatkowo spowoduje większe poszanowania przepisów ruchu drogowego.

  • Akcja "Truck & Bus" w powiecie nyskim
  • Akcja "Truck & Bus" w powiecie nyskim
  • Akcja "Truck & Bus" w powiecie nyskim
  • Akcja "Truck & Bus" w powiecie nyskim
  • Akcja "Truck & Bus" w powiecie nyskim

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Praca w Policji