aktualności

Dlaczego warto korzystać z pasów bezpieczeństwa i wystrzegać się rozmów telefonicznych

Data publikacji 25.04.2018

Niezapięte pasy bezpieczeństwa są przyczyną wielu poważnych obrażeń podczas zdarzenia drogowego. Korzystanie z telefonu komórkowego zaś, powoduje rozproszenie uwagi za kierownicą i może być przyczyną niebezpiecznych sytuacji. Przed tym wszystkim przestrzegaliśmy podczas naszej akcji „Pasy i telefon”.

Rozprasza naszą uwagę i powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji na drodze. To telefon komórkowy jest przyczyną wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze. Korzystanie z niego podczas jazdy samochodem czy rowerem odbiera 100-procentowe postrzeganie rzeczywistości. Mamy wtedy do czynienia z tzw. efektem widzenia tunelowego. To znaczy, że odbieramy rzeczywistość w ograniczony sposób i wtedy kiedy należy szybko zareagować, możemy nie zauważyć zagrożenia. Podczas wczorajszych działań zależało nam przede wszystkim na tym aby uświadomić kierowcom jakim zagrożeniem jest korzystanie z telefonu komórkowego przez kierowcę.

Przestrzegaliśmy również przed lekceważeniem obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Osoba podróżująca bez prawidłowo zapiętych pasów podczas zderzenie naraża się na dużo większe obrażenia. Podczas uderzenia ciało nabiera prędkości, a waga jest szacowana na około tony. Wtedy bez pasów jesteśmy zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale także naszych współpasażerów. Pasy chronią nas też przed wypadnięciem z samochodu.

Zatem zapinajmy pasy i unikajmy rozmów telefonicznych, odbierania i pisania wiadomości na komórkach. Będąc kierowcą jesteśmy kowalem nie tylko swojego, ale również innych bezpieczeństwa. Nasze życie jest najcenniejszym darem, a przez chwilę nieuwagi możemy je szybko stracić.

  • Akcja „Pasy i telefon”
  • Akcja „Pasy i telefon”
  • Akcja „Pasy i telefon”
  • Akcja „Pasy i telefon”
  • Akcja „Pasy i telefon”
  • Akcja „Pasy i telefon”

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Praca w Policji