Trzeźwy poranek w Nysie - aktualności - Policja Opolska

aktualności

Trzeźwy poranek w Nysie

Data publikacji 12.04.2018

Policjanci ruchu drogowego nyskiej komendy od wczesnych godzin rannych prowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Wszystko po to, by wyeliminować z ruchu kierowców „na podwójnym gazie”. Tego dnia funkcjonariusze przebadali blisko 500 kierujących, w tym 1, który zdecydował się wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu. Kierujący stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami, teraz sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

Dzisiaj, od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania pn. „Trzeźwy Poranek”. Taka akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Umożliwia wyeliminowanie osób, które będąc pod wpływem alkoholu, czy też kierując bez uprawnień stwarzają zagrożenie w ruchu drogowym. W ciągu kilku godzin policjanci przebadali blisko 500 kierujących. Funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego, który zdecydował się wsiąść do pojazdu po użyciu alkoholu. Policjanci podsumowując działania wnioskują, że niektórzy kierowcy dużo ryzykują, gdyż prowadzą pojazd na granicy dopuszczalnej normy spożytego alkoholu.

Przypomnijmy:

Stan po użyciu alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3. Stan, w którym zawartość alkoholu we krwi wynosi powyżej 0,5 ‰ albo 0,25 mg na dm3 wydychanego powietrza - jest określany zgodni z art. 115 §16 k.k. stanem nietrzeźwości.

  • Trzeźwy poranek w Nysie
  • Trzeźwy poranek w Nysie
  • Trzeźwy poranek w Nysie

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Praca w Policji