„Lato w Opolu” z policjantami - KWP Opole - Policja Opolska

„Lato w Opolu” z policjantami

Policjanci z Opola byli współorganizatorami pikniku dla dzieci z opolskich półkolonii. Impreza odbyła się na terenie miasteczka rowerowego przy ul. Pużaka. Były konkursy wiedzy o bezpieczeństwie, a dla najmłodszych konkursy plastyczne. Wielkim zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pokaz sprzętu policyjnego, którego główną atrakcją był radiowóz.

Piknik pod nazwą „Lato w Opolu” odbył się na terenie miasteczka rowerowego przy ulicy Pużaka w Opolu. Wszystko to dla dzieci z opolskich półkolonii.

Podczas pikniku, każdy mógł spróbować swoich umiejętności w miasteczku rowerowym.  Policjanci czujnym okiem przyglądali się jak młodzież radzi sobie na drodze. Dla tych młodszych, funkcjonariusze przygotowali konkursy plastyczne ze znajomości zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Milusińscy zobaczyli też umundurowanie i wyposażenie policjantów w służbie. To właśnie policyjne samochody, a szczególnie ich sygnały uprzywilejowania, zrobiły wielkie wrażenie na dzieciach. Policyjny radiowóz był dosłownie oblegany przez uśmiechnięte dzieci.

Na zakończenie, policjanci z Komisariatu II Policji w Opolu opowiedzieli o swojej pracy. Odpowiadali też na zadawane przez najmłodszych pytania, których, jak to u dzieci, było mnóstwo! W chwili wytchnienia dzieci bawiły się na dmuchawcach, zajadały popcorn i dużo się śmiały.

W pikniku wzięło udział około 200 dzieci.  Jego organizatorem była Komenda Miejska Policji w Opolu, Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu oraz Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta w Opolu.

  • zdjęcie 1
  • zdjęcie 2
  • zdjęcie 3
  • zdjęcie 4
  • zdjęcie 5
  • zdjęcie 6
Praca w Policji