Policjanci promowali swoją służbę - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Policjanci promowali swoją służbę

Data publikacji 12.02.2018

Przedstawiciele oleskiej komendy w ramach działań promujących zawód policjanta zorganizowali spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy. Uczestnicy spotkania mogli uzyskać informacje na temat kryteriów przyjęć do służby w Policji oraz kolejnych etapów postępowania kwalifikacyjnego. Mundurowi opowiedzieli również jak wygląda ich codzienna służba.

Spotkanie promujące służbę w Policji zostało zostało zorganizowane dzięki współpracy Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie insp. Tomasza Kubickiego i Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Pana Macieja Flanka.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania kryteriów niezbędnych do wstąpienia w szeregi policjantów, a dodatkowo pracownik zespołu ds. kadr i szkoleń wyjaśnił gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć. Prelegenci zaprezentowali i omówili poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego oraz na czym polega system punktowy , co to jest lista rankingowa i jak punktowane są tzw. preferencje.

Podczas prezentacji multimedialnej zebrani mogli zobaczyć jak wygląda test sprawności fizycznej, a mundurowi dodatkowo opowiedzieli jak przebiega sześciomiesięczny kurs podstawowy w szkole policji.

Opowiadając o swojej służbie i odpowiadając na związane z nią pytania policjanci podkreślali, że mimo dużej odpowiedzialności, często niełatwej służbie - to daje im ona wiele satysfakcji.

Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał „Informator dla kandydatów do służby w Policji” oraz ulotkę informacyjną „Zostań opolskim policjantem”.

Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem!

Komendant Główny Policji określił na rok 2018 dla garnizonu opolskiego następujące terminy i limity przyjęć do służby w Policji:

● 20 marca 2018 r. - limit 40 osób

● 16 kwietnia 2018 r. - limit 10 osób

● 2 lipca 2018 r. - limit 50 osób

● 24 września 2018 r. - limit 45 osób

● 27 grudnia 2018 r. - limit 33 osób

  • Spotkanie w Powiatowy Urzędzie Pracy
  • Spotkanie w Powiatowy Urzędzie Pracy
  • Spotkanie w Powiatowy Urzędzie Pracy