W wynajmowanych pomieszczeniach uprawiał narkotyki - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

W wynajmowanych pomieszczeniach uprawiał narkotyki

Data publikacji 09.02.2018

Policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Mężczyzna rośliny uprawiał w wynajmowanych budynkach na terenie dwóch powiatów. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 80 krzewów, specjalistyczny sprzęt do ich uprawy, a także 10 000 złotych na poczet przyszłej kary. Mieszkaniec województwa opolskiego usłyszał już zarzuty związane z uprawą i posiadaniem narkotyków. Grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

Policjanci z Białej zajmujący się przestępczością narkotykową ustalili, że na terenie gminy Biała oraz powiatu strzeleckiego znajdują się 2 nielegalne plantacje marihuany. Pod koniec stycznia tamtejsi funkcjonariusze wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku weszli na teren tych posesji.

Podczas przeszukania pomieszczeń śledczy natrafili na specjalne namioty, w których uprawiane były konopie indyjskie. Namioty te zostały wyposażone w profesjonalne oświetlenie, ogrzewanie i system wentylacyjny. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 77 sadzonek, a także specjalistyczny sprzęt służący do ich uprawy.

Jak ustalili policjanci, obie nieruchomości wynajmowane były od niedawna przez młodego mieszkańca powiatu opolskiego. Jeszcze tego samego dnia 25-latek został zatrzymany. Dodatkowo na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli 10 000 złotych.

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie młodemu mężczyźnie zarzutów związanych z uprawą i posiadaniem narkotyków. Za takie przestępstwa grozi mu teraz do 3 lat wiezienia.

  • W wynajmowanych pomieszczeniach uprawiał narkotyki
  • W wynajmowanych pomieszczeniach uprawiał narkotyki
  • W wynajmowanych pomieszczeniach uprawiał narkotyki
Ładowanie odtwarzacza...