Rozmawiali o bezpieczeństwie w trakcie ferii - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Rozmawiali o bezpieczeństwie w trakcie ferii

Data publikacji 16.01.2018

Policjanci z Kluczborka gościli u siebie dzieci z półkolonii "Żółwiki na fali". Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak pracuje oficer dyżurny, przewodnik psa służbowego czy też na czym polega praca technika kryminalistyki. Spotkanie było także okazją do tego, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas zimowych ferii.

W trakcie wycieczki po komendzie najmłodsi zobaczyli między innymi stanowisku dyżurnego policji. Tam, funkcjonariusze opowiedzieli w jakich sytuacjach należy dzwonić na numery alarmowe i jakie informacje są ważne dla oficera dyżurnego.

Uczestnicy zimowiska zobaczyli także jak wygląda pobieranie odcisków palców, a także mogli odcisnąć swoje dłonie na kartce, które zostały im wręczone na zakończenie spotkania. Natomiast przewodnik psa służbowego tłumaczył naszym gościom jak postępować w sytuacji gdy spotkamy nieznanego nam psa. Na zakończenie pogadanki, policjant ze swoim czworonożnym przyjacielem dali piękny pokaz tresury.

Dzieci miały również okazję zobaczyć z bliska radiowozy oraz wyposażenie używane przez policjantów podczas codziennej służby. Spotkanie to było doskonałą okazją do utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli dzieciom odblaski, jednocześnie przypominając jak ważne jest, aby być widocznym na drodze.

Praca w Policji