Młodzi mężczyźni z 10 zarzutami - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Młodzi mężczyźni z 10 zarzutami

Data publikacji 09.01.2018

Policjanci zatrzymali 2 mieszkańców Głubczyc, podejrzanych o kradzież miejskiego parkomatu. Prowadzący sprawę śledczy ustalili, że 17 i 19-latek mają również związek z innymi kradzieżami i włamaniami. Starty ich przestępczej działalności to blisko 8 000 złotych. Mężczyźni usłyszeli łącznie 10 zarzutów, grozi im kara do 10 lat więzienia.

Na początku stycznia, dyżurny głubczyckiej komendy otrzymał informację o kradzieży parkomatu w centrum miasta. Do zdarzenia miało dojść w środku nocy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili zgłoszenie, zabezpieczyli ślady i rozpytali świadków. W tym samym czasie kryminalni rozpoczęli typowanie potencjalnych sprawców.

Już po kilku dniach funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych o ten czyn 2 młodych mężczyzn. Okazali się nimi 17 i 19 latek z Głubczyc. Zajmujący się sprawą śledczy, dodatkowo powiązali ich z innymi kradzieżami oraz włamaniami do głubczyckich sklepów oraz pomieszczeń gospodarczych na miejskim targowisku. Pokrzywdzeni straty wycenili na blisko 8 000 złotych.

Mężczyźni usłyszeli łącznie 10 zarzutów dotyczących kradzieży i włamań. Teraz za takie przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.

 

  • zatrzymany podejrzany
  • zatrzymany podejrzany 2