Podsumowanie sylwestrowej nocy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Podsumowanie sylwestrowej nocy

Data publikacji 02.01.2018

Tegoroczny Sylwester na Opolszczyźnie minął spokojnie. Opolscy policjanci nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń związanych z odbywającymi się w tym czasie imprezami. Na drogach województwa doszło do 3 wypadków drogowych – żadna osoba nie zginęła. Funkcjonariusze od soboty do poniedziałku zatrzymali 30 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na ,,podwójnym gazie”.

W sylwestrową noc opolscy policjanci nie odnotowali żadnych poważniejszych incydentów na imprezach odbywających się w związku z powitaniem Nowego Roku. Funkcjonariusze nie mieli także zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego używania fajerwerków. Opolska prewencja zabezpieczała wszystkie największe imprezy plenerowe w naszym województwie.

W ostatni weekend roku mundurowi pracowali przy 3 wypadkach drogowych, w których 6 osób zostało rannych. Na szczęście nie było żadnych ofiar śmiertelnych. Policjanci przeprowadzili blisko 4 000 kontroli stanu trzeźwości kierowców. Z tej liczby 30 zdecydowało się na jazdę będąc pod wpływem alkoholu.

Jednym z nich był 20-letni mieszkaniec Kluczborka. Mężczyzna ten w Nowy Rok około godz. 3:30 rano rozbił swojego mercedesa o ścianę budynku. Policjanci zatrzymali go, gdy próbował uciec z miejsca zdarzenia. Okazało się, ze w swoim organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.