19-latek podejrzany o 12 włamań - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

19-latek podejrzany o 12 włamań

Data publikacji 07.12.2017

Nyscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania. Wśród obiektów, które miał okradać, były pomieszczenia gospodarcze i magazynowe. Jego łupem padały między innymi elektronarzędzia oraz przewody elektryczne. Policjanci przedstawili mu łącznie 12 zarzutów kradzieży z włamaniem. Teraz musi się on liczyć z karą nawet do 10 lat więzienia.

W miniony poniedziałek oficer dyżurny Policji w Nysie  został powiadomiony o włamaniu do pomieszczenia biurowego i magazynowego na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, do włamania doszło w pierwszych dniach grudnia. Łupem włamywacza padły głównie elektronarzędzia. Właściciel straty oszacował na ponad 6 000 złotych.

Kryminalni z Nysy szybko ustalili, że odpowiedzialnym za to przestępstwo może być 19–letni mieszkaniec dolnośląskiej wsi, przebywający na terenie miasta. W celu potwierdzenia podejrzeń, przeszukali pomieszczenia, gdzie aktualnie miał przebywać. Mundurowi znaleźli tam część skradzionych elektronarzędzi oraz silnik spalinowy do łodzi, pochodzący z włamania, do którego doszło w listopadzie. Mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie wyjaśniania sprawy śledczy ustalili również, że 19-latek od września mógł włamać się do kilkunastu innych pomieszczeń na terenie Nysy. Na podstawie zebranego materiału, mężczyźnie postawiono 12 zarzutów kradzieży z włamaniem. Teraz musi liczyć się z karą do 10 lat pozbawienia wolności.