Aktualności

Nieodpowiedzialni kierowcy już bez uprawnień

Data publikacji 04.12.2017

3 nietrzeźwych kierowców wpadło w ręce brzeskich mundurowych w miniony weekend. Jeden z nich został ujęty przez pieszego, którego pijany właściciel forda poprosił o pomoc. Okazało, się że kierowca ten jest również odpowiedzialny za kolizję, którą spowodował chwilę wcześniej. Z kolei inny niechlubny amator "podwójnego gazu" miał w swoim organizmie ponad 3,5 promila alkohol. Dlatego bądźmy wyczuleni i zawsze, kiedy mamy podejrzenie co do stanu trzeźwości innego kierowcy, dzwońmy na numer alarmowy 997 lub 112.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 13:00. Wtedy dyżurny brzeskiej komendy odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z ulic w mieście, kierujący peugeotem uderzył w latarnię i odjechał. Mundurowi, którzy zajęli się tą sprawą szybko ustalili właściciela pojazdu i dotarli do niego. Jak się okazało, to 44-letni mieszkaniec pobliskie bloku. Mężczyzna przyznał, że chwilę wcześniej jechał samochodem. Badanie pokazało, że w organizmie ma ponad 3,5 promila alkoholu.

Kolejny z kierowców został zatrzymany tego samego dnia. To w Grodkowie, tuż po godzinie 23:00 policjanci skontrolowali 50-letniego kierowcę fiata. Mieszkaniec powiatu nyskiego podczas rozmowy z policjantami nerwowo się zachowywał i czuć było alkohol. Jak się okazało był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

W sobotę, już po północy, został ujęty ostatni z nierozważnych kierowców. To świadek zdarzenia zaalarmował mundurowych. Jak wynika z jego relacji, został poproszony o pomoc w zepchnięciu pojazdu z jezdni. Wtedy mężczyzna nabrał podejrzeń, że kierowca forda może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze szybko ustalili, że 49-latek jest również odpowiedzialny za kolizję. Chwilę wcześniej, na tej samej ulicy uderzył w jadące z naprzeciwka audi i odjechał. Mieszkaniec powiatu brzeskiego nie był w stanie poddać się sprawdzeniu na alkomacie. W związku z tym badanie krwi pomoże sprawdzić trzeźwość 49-latka. Mężczyzna został już przesłuchany, przyznał, że tego wieczoru pił alkohol i spowodował kolizję w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy!

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo, którego konsekwencje ponosi nie tylko kierowca, ale również pasażerowie i inni użytkownicy dróg. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Możemy uniemożliwić takiemu kierowcy dalszą jazdę, zabrać mu kluczyki i zadzwonić pod numer alarmowy 997 i 112 i poinformować policjantów o swoich przypuszczeniach.

Powrót na górę strony