19 i 20-latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

19 i 20-latek usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem

Data publikacji 29.11.2017

Policjanci z Grodkowa zatrzymali dwóch mieszkańców miasta. 19 i 20-latek są podejrzani o włamanie do jednego z lombardów w Grodkowie. Ich łupem padły dwa laptopy, a wartość strat to ponad 6 000 złotych. Mundurowi odzyskali już skradzione mienie. Podejrzanym za kradzież z włamaniem grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu w Grodkowie. Wtedy tuż po godzinie 16:00 dyżurny policji odebrał zgłoszenie o włamaniu. Z informacji wynikało, że chodzi o jeden z lombardów w mieście.

Sprawą zajęli się kryminalni. Ustalili, że łupem włamywaczy padły dwa laptopy, a właściciel swoje straty oszacował na ponad 6 000 złotych. Policjanci zabezpieczyli ślady powstałe podczas włamania, zebrali dowodowy i rozpytali świadków. Dzięki swojej pracy, ustalili rysopis i wytypowali podejrzewanych.

Dwa dni po zdarzeniu funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. To 19 i 20-letni mieszkańcy Grodkowa. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali. Grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Skradzione mienie zostało odzyskane przez funkcjonariuszy.

Praca w Policji