W Brzegu niechronieni "ŚWIECĄ PRZYKŁADEM" - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

W Brzegu niechronieni "ŚWIECĄ PRZYKŁADEM"

Data publikacji 28.11.2017

Policjanci z Brzegu wspólnie z kolegami i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Opolu działali dla poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi skupili swoją uwagę na zachowaniach pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, ale również sprawdzali jak kierowcy postępują względem niechronionych. Rozdawaliśmy też odblaski, po to by kolejni piesi w naszym rejonie „ŚWIECILI PRZYKŁADEM”.

Szybko zapadający zmrok, zmienne warunki atmosferyczne, a poza terenem zabudowanym ograniczona widoczność powodują, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego szczególnie są narażeni na niebezpieczeństwo. W okresie jesiennym i zimowym mundurowi duży nacisk kładą na zachowanie pieszych i innych uczestników dróg w stosunku do pieszych. Zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze z pewnością sprawi, że nasze spacery i jazda rowerem staną się bardziej komfortowe.

W poniedziałek w ramach policyjnych działań NURD mundurowi egzekwowali stosowanie się uczestników dróg do obowiązujących przepisów. W rejonie przejść dla pieszych funkcjonariusze egzekwowali od kierowców samochodów prawa pieszych do bezpiecznego przejścia, ale również sprawdzali czy piesi nie wbiegają na "zebry". Pamiętajmy, że niebezpieczne jest wchodzenie na jezdnię zza pojazdu. Apelujemy również, aby kierowcy jadących lewym pasem, bezwzględnie zatrzymywali się przed przejściem. Chodzi o sytuację, kiedy pojazd na prawym pasie już się zatrzymał i ustępuje pierwszeństwa pieszemu.

Podczas poniedziałkowych działań zachęcaliśmy niechronionych do noszenia elementów odblaskowych. W ramach ogólnopolskiej akcji „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” – przygotowanej wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną – rozmawiamy z pieszymi i rowerzystami o ich bezpieczeństwie i apelowaliśmy o wzajemny szacunek wszystkich użytkowników dróg.

  • W Brzegu niechronieni "ŚWIECĄ PRZYKŁADEM"
  • W Brzegu niechronieni "ŚWIECĄ PRZYKŁADEM"
  • W Brzegu niechronieni "ŚWIECĄ PRZYKŁADEM"
  • W Brzegu niechronieni "ŚWIECĄ PRZYKŁADEM"
  • W Brzegu niechronieni "ŚWIECĄ PRZYKŁADEM"
  • W Brzegu niechronieni "ŚWIECĄ PRZYKŁADEM"
Praca w Policji