Za jazdę z promilami odpowiedzą przed sądem - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Za jazdę z promilami odpowiedzą przed sądem

Data publikacji 24.11.2017

Policjanci z Brzegu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. 37 i 44-letni mieszkańcy powiatu w organizmie mieli po 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo młodszy z mężczyzn uderzył w jadącą przed nim toyotę. Teraz obaj za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę odpowiadamy za swoje i innych życie i zdrowie, a jazda „na podwójnym gazie” jest skrajnie nieodpowiedzialna.

Do obydwóch zdarzeń doszło 22 listopada. Zgłoszenie o pierwszej interwencji oficer dyżurny odebrał tuż po godzinie 14:00. Z przekazanych informacji wynikało, że w centrum miasta doszło do kolizji.

Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący mitsubishi nie zachował ostrożności i uderzył w jadącą przed nim toyotę. Szybko się okazało, że 37-latek ma jeszcze inne przewinienia na sumieniu. Badanie stanu trzeźwości pokazało, że w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna nie miał przy sobie prawa jazdy. Z policyjnej bazy danych wynikało, że stracił je miesiąc temu, również za kierowanie pod wpływem alkoholu.

Kilka godzin później w jednej z miejscowości w gminie Lubsza patrol ruchu drogowego zauważył kierującego motorowerem. Jego sposób jazdy wzbudził podejrzenia mundurowych. Badanie pokazało, że nie mylili się. 44-letni mężczyzna w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Obaj nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Pamiętajmy!

Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo zagrożone karą więzienia i wysoką grzywną. Jednak gdy dojdzie do wypadku, to cierpią na tym często pasażerowie i inni użytkownicy dróg. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Możemy uniemożliwić takiemu kierowcy dalszą jazdę, zabrać mu kluczyki i zadzwonić pod numer alarmowy 997 i 112 i poinformować policjantów o swoich przypuszczeniach.

 

Praca w Policji