Równie bezpieczni, czyli odblaskami świecimy wszyscy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Równie bezpieczni, czyli odblaskami świecimy wszyscy

Data publikacji 13.11.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu przez 2 dni gościli w Fundacji „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym”. Tam, razem z uczniami klasy policyjnej, znakowali elementami odblaskowymi wózki dla osób niepełnosprawnych. W ten sposób funkcjonariusze zwrócili także uwagę na osoby niepełnosprawne, jako równoprawnych uczestników ruchu drogowego. A wszystko to w ramach wspólnej z Episkopatem Polski akcji „Świeć Przykładem”.

„Świeć Przykładem” to wspólna akcja Policji oraz Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej. Jej celem jest między innymi poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez popularyzację elementów odblaskowych wśród pieszych i rowerzystów. Właśnie dlatego funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zawitali w fundacji „Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym”.

Policjanci, wspierani przez uczniów klasy policyjnej z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, znakowali elementami odblaskowymi wózki dla osób niepełnosprawnych. Przy okazji podopieczni fundacji mogli porozmawiać z funkcjonariuszami o ich służbie oraz obejrzeć policyjny sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć oraz maskotki opolskiej policji – „Policusia”.

Wspólna akcja policjantów i uczniów miała jeszcze jeden ważny aspekt - zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne poruszające się ulicami po zmierzchu. Są one równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Ich bezpieczeństwo zależy także od nas.

  • Równie bezpieczni, czyli odblaskami świecimy wszyscy #1
  • Równie bezpieczni, czyli odblaskami świecimy wszyscy #2
  • Równie bezpieczni, czyli odblaskami świecimy wszyscy #3
  • Równie bezpieczni, czyli odblaskami świecimy wszyscy #4
  • Równie bezpieczni, czyli odblaskami świecimy wszyscy #5
  • Równie bezpieczni, czyli odblaskami świecimy wszyscy #6
  • Równie bezpieczni, czyli odblaskami świecimy wszyscy #7
Praca w Policji