Aktualności

„Za niebieskimi drzwiami” czyli jak prawidłowo zachować się na drodze

Data publikacji 24.10.2017

O tym jak ważne jest prawidłowe zachowanie na drodze i jakie konsekwencje mogą nieść wypadki, przekonały się dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. W Głuchołazach odbyła się projekcja filmu „Za niebieskimi drzwiami”, która stała się doskonałym pretekstem do rozmowy z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze. Wyemitowane spoty profilaktyczne uzmysłowiły młodym ludziom, że to my wszyscy musimy reagować na nieprawidłowe zachowanie uczestników ruchu.

Wczoraj, do Centrum Kultury w Głuchołazach w ramach akcji „Przemów”, zawitała młodzież gimnazjalna oraz dzieci z podstawówek, po to aby obejrzeć film „Za niebieskimi drzwiami”. Film ten powstał na podstawie książki autorstwa Marcina Szczygielskiego i opowiada o konsekwencjach wypadku drogowego.

Młodzieży zaprezentowano również krótkie spoty profilaktyczne, obrazujące ile mogą kosztować nas roztargnienia i nieuwaga na drodze. Przedstawiono jak niebezpieczne jest korzystanie z telefonu podczas jazdy oraz jak ważne jest stosowanie pasów bezpieczeństwa.

Sierż. szt. Aleksandra Szułczyńska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie oraz nadkom. Małgorzata Jeżewska – profilaktyk ds. nieletnich uświadomiły młodym ludziom, że bezpieczeństwo na drodze zależy tak naprawdę od każdego z nas. Ze wystarczy chwila nieuwagi czy rozkojarzenia, które może doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku. Podkreśliły, że każdy uczestnik ruchu drogowego musi zachowywać się odpowiedzialnie, bo błędy popełnione na drodze niestety mogą kosztować kogoś życie czy zdrowie.

Dzięki nawiązaniu współpracy z fundacją „Akogo?” oraz firmą TFP Sp. z o.o. z Warszawy, którzy są głównymi organizatorami przedsięwzięcia, materiał profilaktyczny trafi do kolejnych szkół na Opolszczyźnie. Projekcja filmu będzie poprzedzana pogadanką policjantów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 

  • przemów
  • przemów
  • przemów
  • przemów
  • przemów
  • przemów
Praca w Policji