Z mieszkańcami powiatu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Z mieszkańcami powiatu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie

Data publikacji 13.10.2017

Wczorajsza debata była okazją do wspólnej dyskusji o tym co ważne dla mieszkańców powiatu brzeskiego. Podjęliśmy między innymi temat stanu bezpieczeństwa na drogach w naszym regionie oraz profilaktyki o oszustwach. Zachęcaliśmy również do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda.

Policjanci z Brzegu zorganizowali debatę społeczną. To cykliczne spotkania, które organizujemy po to by się konsultować z mieszkańcami naszego powiatu. Rozmawiamy o tematach ważnych – wynikających z bieżących spostrzeżeń oraz pracy policjantów.

Tym razem podjęliśmy kwestię stanu bezpieczeństwa na drogach w 2017 r. Jak pokazują nasze analizy, w porównaniu do lat ubiegłych, odnotowaliśmy mniej zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. To grupa najbardziej narażona na niebezpieczeństwo dlatego, w związku z akcją „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”, zachęcaliśmy do noszenia odblasków po zmroku – zarówno poza terenem zabudowanym jak i w mieście. To one sprawiają, że piesi i rowerzyści są bardziej widoczni dla kierowców samochodów.

Mówiliśmy również o oszustwach „na wnuczka” i „na policjanta”. Przypomnieliśmy jak nie stać się ofiarą ludzi nieuczciwych i co zrobić gdy tacy do nas dzwonią. Ostrzegaliśmy przed osobami podszywającymi się pod pracowników administracji czy fachowców od instalacji gazowej. Bądźmy również przezorni kiedy dzwoni do nas przedstawiciel telefonii, czy dostawca energii i namawia do zmiany operatora.

Podczas debaty podsumowaliśmy rok funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W powiecie brzeskim mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z tego narzędzia.Odebrali ponad 2000 zgłoszeń naniesionych na mapę. Policjanci, którzy na miejscu weryfikowali te zgłoszenia, potwierdzili ponad 35% z nich.

Omówili również pracę dzielnicowych. Przedstawiliśmy zadania priorytetowe w poszczególnych rejonach i pokazaliśmy gdzie szukać kontaktu ze swoim dzielnicowym.

 

  • debata społeczna
  • debata społeczna
  • debata społeczna
  • świeć przykładem
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Moja Komenda
Praca w Policji