Dodatkowe służby i radiowozy – porozumienie z opolskim samorządem - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Dodatkowe służby i radiowozy – porozumienie z opolskim samorządem

Data publikacji 06.10.2017

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz Komendant Miejski Policji w Opolu podinsp. Bogdan Piotrowski podpisali porozumienie, na mocy którego zostaną sfinansowane dodatkowe patrole policyjne. Miasto przeznaczyło na ten cel 50 000 złotych. Komenda otrzymała także 73 000 złotych dofinansowania na zakup radiowozów.

To już kolejne tego typu porozumienie podpisane przez Komendanta Miejskiego Policji w Opolu z opolskim samorządem. Tym razem, na dodatkowe policyjne patrole, Urząd Miasta przeznaczy 50 000 złotych.

Służby ponadnormatywne wykonywane są przez funkcjonariuszy w ich wolnym czasie. Dodatkowe patrole będą kierowane przede wszystkim w obszary zagrożone największą liczbą wykroczeń i przestępstw. Będą również wykorzystywane do zabezpieczenia różnego rodzaju imprez plenerowych, organizowanych na terenie miasta.

Dodatkowo Prezydent Opola dofinansował kwotą 73 000 zł zakup 2 radiowozów policyjnych. Policjanci otrzymali także wykorzystywane w codziennej pracy alkotestery i narkotestery. Te drugie służą do sprawdzania między innymi, czy kierowca pojazdu jest pod wpływem środków odurzających.

Praca w Policji