Zatrzymany dzięki sąsiedzkiej czujności - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Zatrzymany dzięki sąsiedzkiej czujności

Data publikacji 03.10.2017

Sąsiedzka czujność, po raz kolejny okazała się niezastąpiona. Mieszkanka Brzegu słysząc za oknem podejrzane hałasy zaalarmowała policjantów. Dzięki reakcji zgłaszającej 21-latek, który usiłował się włamać do peugeota i daewoo – został zatrzymany. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Informację o tym zdarzeniu oficer dyżurny odebrał w niedzielę w nocy. Zgłaszającą zaniepokoiły hałasy dobiegające z podwórza. Z jej relacji wynikało, że może to być dźwięk wybijanych szyb.

Natychmiast na miejsce zostali skierowani mundurowi, którzy potwierdzili przypuszczenia zaniepokojonej mieszkanki Brzegu. Policjanci na jednym z podwórek w centrum miasta zobaczyli dwa samochody z wybitymi szybami. Od razu sprawdzili podwórko i chwilę później zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótki pościgu funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. To 21-letni mieszkaniec Brzegu.

W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, a dodatkowo policjanci znaleźli przy nim porcję narkotyków. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to metamfetamina.

Straty wyrządzone przez zatrzymanego, poszkodowani oszacowali na blisko 2 000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania włamania i posiadania narkotyków, do których się przyznał. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci prowdzą zatrzymanego
Praca w Policji