Zatrzymany dzięki sąsiedzkiej czujności - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Zatrzymany dzięki sąsiedzkiej czujności

Sąsiedzka czujność, po raz kolejny okazała się niezastąpiona. Mieszkanka Brzegu słysząc za oknem podejrzane hałasy zaalarmowała policjantów. Dzięki reakcji zgłaszającej 21-latek, który usiłował się włamać do peugeota i daewoo – został zatrzymany. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Informację o tym zdarzeniu oficer dyżurny odebrał w niedzielę w nocy. Zgłaszającą zaniepokoiły hałasy dobiegające z podwórza. Z jej relacji wynikało, że może to być dźwięk wybijanych szyb.

Natychmiast na miejsce zostali skierowani mundurowi, którzy potwierdzili przypuszczenia zaniepokojonej mieszkanki Brzegu. Policjanci na jednym z podwórek w centrum miasta zobaczyli dwa samochody z wybitymi szybami. Od razu sprawdzili podwórko i chwilę później zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótki pościgu funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. To 21-letni mieszkaniec Brzegu.

W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, a dodatkowo policjanci znaleźli przy nim porcję narkotyków. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to metamfetamina.

Straty wyrządzone przez zatrzymanego, poszkodowani oszacowali na blisko 2 000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania włamania i posiadania narkotyków, do których się przyznał. Teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci prowdzą zatrzymanego