Policjanci uratowali życie 8-miesięcznemu dziecku - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Policjanci uratowali życie 8-miesięcznemu dziecku

Data publikacji 14.09.2017

Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowych z Namysłowa żyje 8-miesięczne dziecko z gminy Pokój. Niemowlę zaczęło się dusić i wymagało szybkiej pomocy lekarskiej. Policjanci podjęli decyzję o natychmiastowym przetransportowaniu go do najbliższego szpitala. Zdążyli na czas. Mała Hania po przyjęciu leków wraca do zdrowia.

Zdarzenie miało miejsce 9 września, około godziny 19:30. Wtedy to w miejscowości Pokój, do patrolu dzielnicowych asp. Tomasza Skawińskiego i st. sierż. Adama Geresa podjechał samochód, z którego wybiegł mężczyzna prosząc o pomoc.

W pojeździe była jego 8-miesięczna córka, która traciła oddech. Dziewczynka była po ciężkiej chorobie i nagle znów się źle poczuła. Zaczęła wymiotować i dusić się.

Policjanci po sprawdzeniu podstawowych czynności życiowych dziewczynki pomogli jej ojcu dojechać do najbliższego szpitala. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych eskortowali samochód do Kup. Tam czekała już karetka, której obsługa zdecydowała, że dziewczynka musi być przetransportowana do specjalistycznego szpitala w Opolu. Po otrzymaniu odpowiednich leków, niemowlę znów zaczęło normalnie oddychać.

Jak mówi ojciec dziecka - to był prawdziwie szczęśliwy przypadek. Bez policjantów nie dał by rady dojechać tak szybko do szpitala, gdyż na drodze panował spory ruch. Dziś mała Hania jest już w domu, jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Praca w Policji