Zatrzymani za kradzieże na cmentarzach - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Zatrzymani za kradzieże na cmentarzach

Data publikacji 13.09.2017

Policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże mężczyzn. To 45-letni mieszkaniec Brzegu i 37-letni mieszkaniec Nysy. Łupem zatrzymanych miało paść kilkanaście mosiężnych wazonów i lampionów z nagrobków. Spowodowane straty to 6 000 złotych. Mężczyźni przyznali się do przedstawionych zarzutów. Obaj byli już karani za podobne przestępstwa. Teraz grozi im do 7,5 lat więzienia.

W czerwcu tego roku, brzescy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży na cmentarzach. Z przekazanych funkcjonariuszom informacji wynikało, że z nagrobków ich bliskich skradzione zostały mosiężne lampiony i wazony. Śledczy ustalili, że zniknęło kilkanaście sztuk. Wartość poniesionych przez poszkodowanych strat oszacowana została na 6 000 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni. Zgromadzony materiał dowodowy i praca operacyjna funkcjonariuszy pozwoliły na wytypowanie 2 mężczyzn mogących mieć związek z tą sprawą. To 45-letni mieszkaniec Brzegu i 37-letni mieszakaniec Nysy. Starszego krymnalni zatrzymali na jednej z brzeskich ulic. Młodszy wpadł w ręce mundurowych z nyskiej komendy. Obaj byli już karani za podobne przestępstwa. Tym razem 45-latek usłyszał trzy zarzuty dotyczące kradzieży, a jego młodszy kolega pieć. Grozi im teraz kara do 7,5 lat pozbawienia wolności.

 

Praca w Policji