Zawsze na służbie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Zawsze na służbie

Data publikacji 12.09.2017

48-latek miał 3,5 promila alkoholu w organizmie i jechał swoim motorowerem po chodniku. Na szczęście widział to policjant z Lewina Brzeskiego – i choć był po służbie, natychmiast zareagował. Zatrzymany kierowca miał problemy z zejściem z pojazdu, nie potrafił też utrzymać równowagi. Jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Do tego zdarzenia doszło w poniedziałkowy poranek tuż przed godziną 8:00. Wtedy to, na jednej z brzeskich ulic, będący po służbie policjant zauważył kierującego motorowerem mężczyznę. Funkcjonariusz miał wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy. Właściciel jednośladu nie dość, że jechał po chodniku, to jeszcze tak zwanym wężykiem.

Funkcjonariusz natychmiast zawrócił za kierowcą motoroweru i zatrzymał go. Wówczas okazało się, że mężczyzna ma problemy z zejściem z pojazdu – nie potrafił też utrzymać równowagi.

Policjanci którzy przyjechali na miejsce sprawdzili trzeźwość właściciela jednośladu. Badanie pokazało, że w organizmie ma 3,5 promila alkoholu. 48-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego musi się teraz liczyć z karą do 2 lat więzienia, wysoką grzywną i zakazem prowadzenia pojazdów.

Praca w Policji