Dziś dla Laury przejadą ponad "setkę" - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Dziś dla Laury przejadą ponad "setkę"

Data publikacji 01.09.2017

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu - Błażej, Łukasz, Radek i Rafał - rozpoczęli trasę do Świnoujścia. By pomóc nienarodzonej córce naszego kolegi, pokonają 600 kilometrów. Po drodze będą odwiedzać jednostki policji i zachęcać do wsparcia finansowego na zabiegi i rehabilitację dziewczynki. Akcję „600 km dla Laury” patronatem honorowym objął Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta. Dziś policjanci planują dotrzeć do Wrocławia.

Przemysław Biel jest policjantem Komisariatu I Policji w Opolu. Nasz kolega walczy o życie swojej nienarodzonej córki Laury. Maleńka jest w brzuchu mamy bezpieczna, bo serce mamy utrzymuje przy życiu serduszko Laury. Zaraz po urodzeniu dziewczynka przejdzie operację w niemieckiej klinice w Munster. Ten zabieg uratuje jej życie. Kolejne dwa sprawią, że będzie mogła normalnie żyć.

Mł. asp. Błażej Sołtys, st. sierż. Łukasz Basztabin, st. sierż., Radosław Chmielewski i sierż. szt. Rafał Bil – to oni pokonają planowaną trasę. Wystartowali dziś (1 września) o godz. 10.00 z Opola i przez Brzeg oraz Oławę planują dotrzeć do Wrocławia. Choć pogoda płata im małego figla, niczym się nie przejmują – bo jak sami mówią ważne by cel zrealizować. A cel to zebranie jak największego wsparcia finansowego dla nienarodzonej córki naszego kolegi. 

Patronat honorowy nad akcją objął Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta. W akcję włączyli się również członkowie klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Opolu, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Opole oraz NSZZP w Opolu.   

Policjanci na swojej trasie odwiedzą Brzeg, Oławę, Wrocław, Trzebnicę, Rawicz, Leszno, Grodzisk Wielkopolski, Nowy Tomyśl, Gorzów Wielkopolski, Myślibórz, Gryfino i Szczecin. Przyjazd do Świnoujścia planowany jest na 5 września, gdzie odbędzie się oficjale zakończenie całej akcji.

Chcesz także pomóc Laurze? Kliknij ⇒tutaj lub ⇒tutaj

  • 600 km dla Laury #1
  • 600 km dla Laury #2
  • 600 km dla Laury #3
  • 600 km dla Laury #4
  • 600 km dla Laury #5
  • 600 km dla Laury #6
  • 600 km dla Laury #7
  • 600 km dla Laury #8
Ładowanie odtwarzacza...
Praca w Policji