„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

„Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”

Data publikacji 25.07.2017

Policjanci, strażacy oraz przedstawiciel sanepidu przeprowadzili spotkanie profilaktyczne na kąpielisku w Dębinie. Podczas rozmów z wypoczywającymi tam osobami funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą. Pokazali także jak udzielać pierwszej pomocy. Akcję honorowym patronatem objęło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Głównym celem akcji było propagowanie właściwego zachowania nad wodą, w tym zasad bezpiecznej kąpieli.  Wszystko po to, aby zwiększyć świadomość osób wypoczywających nad wodą oraz zapobiec utonięciom.

Na specjalnie przygotowanym stanowisku można było również zobaczyć i podpytać instruktora jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy oraz w jaki sposób pomóc tonącemu. Istotnym punktem działań, była profilaktyka antynarkotykowa i antydopalaczowa. Przedstawicielka sanepidu wskazała jak zgubne i niebezpieczne dla życia może być zażywanie tych substancji.  

Prowadzone działania wpisują się w  ogólnopolską kampanię informacyjno - edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” organizowaną pod patronatem i z inicjatywy Pana Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  • zdjęcie z działań
  • zdjęcie z działań
  • zdjęcie z działań
  • zdjęcie z działań
Praca w Policji