Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą” - pierwsza wakacyjna impreza

Data publikacji 28.06.2017

Pokazy ratownictwa wodnego, nurkowanie pod opieką profesjonalistów oraz liczne atrakcje przygotowane w związku z wakacjami - tak wyglądała pierwsza impreza plenerowa pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą". Asp. szt. Maciej Kędra z Komendy Miejskiej Policji w Opolu opowiadał jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Dla uczestników konkursów były nagrody i upominki.

24 czerwca na basenie „Błękitna Fala” przy Placu Róż w Opolu, odbyła się pierwsza wakacyjna impreza plenerowa pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wszystko to pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu na swoim stoisku profilaktycznym przygotowali dla najmłodszych konkurs plastyczny, podczas którego dzieci pod opieką dorosłych wykonywały prace pt. „Bezpiecznie wypoczywam w wodzie i nad wodą!”. Dla wszystkich uczestników konkursów organizatorzy przygotowali nagrody, upominki oraz lody dla ochłody.

Nie było chwili na nudę! Pokazy ratownictwa wodnego, nurkowanie pod opieką profesjonalistów oraz działania z grupą PCK w Opolu to tylko nieliczne atrakcje przygotowane specjalnie na ten dzień. Organizatorami przedsięwzięcia był MOSiR w Opolu, Radio DOXA oraz Komenda Miejska Policji w Opolu.

Przypominamy!

Wchodząc do wody, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku, zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego. Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci.

Przed planowanym wypoczynkiem nad wodą, warto zapoznać się z poradami na stronie akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda, objętej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  • zdjęcie z akcji
  • zdjęcie z akcji
  • zdjęcie z akcji
Praca w Policji