Wyszedł na wolność i zastraszał świadków - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyszedł na wolność i zastraszał świadków

Data publikacji 28.06.2017

48-letni Michał A. powiązany z „aferą dębową” kolejny raz został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Tym razem chodzi o zastraszanie świadków. Kilka dni temu został zatrzymany przez opolskich policjantów na terenie swojej posesji. Mężczyzna usłyszał 13 zarzutów, za które grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

23 czerwca funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wraz z policjantami Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji i opolskimi antyterrorystami zatrzymali 48-letniego Michała A. powiązanego z ,,aferą dębową”.

Mężczyzna podejrzany jest o wyłudzenia dopłat z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zdaniem śledczych mógł w ten sposób wyłudzić ponad 3 miliony złotych. Do tej sprawy policjanci zabezpieczyli całą związaną z tym procederem dokumentację oraz przesłuchali świadków. Michał A. usłyszał także zarzuty gróźb karalnych kierowanych w stronę świadków postępowania. By uniknąć kary nakłaniał ich do zmiany złożonych wcześniej zeznań. Tym razem usłyszał on 13 zarzutów, za które grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Sąd na wniosek Prokuratury Krajowej Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu tymczasowo aresztował 48-latka na 3 miesiące. Przypomnijmy, że mężczyzna był już tymczasowo aresztowany od grudnia 2016 roku do czerwca 2017 roku.

Czytaj też

http://pk.gov.pl/aktualnosci-prokuratury-krajowej/zatrzymano-zleceniodawce-w-zwiazku-z-afera-debowa-w-wolczynie.html#.WVJLOVFpzIU

https://pk.gov.pl/aktualnosci-prokuratury-krajowej/akt-oskarzenia-w-sprawie-tzw-afery-debowej.html#.WVJK-FFpzIV


 


 


 


 

Praca w Policji