„Przyhamuj, życie przed Tobą!” – IV edycja za nami - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Przyhamuj, życie przed Tobą!” – IV edycja za nami

Data publikacji 19.06.2017

Zakończyła się IV edycja opolskiej kampanii „Przyhamuj życie przed Tobą”. Statuetkę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu trafiła do rąk Kacpra Peikerta z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nysie. To on okazał się najlepszym kierowcą w konkursie bezpieczeństwa w ruchu drogowym podczas turnieju. W ramach konkursu była jazda precyzyjna po torze przeszkód, jak również udzielanie pierwszej pomocy na miejscu wypadku.

Kampania „Przyhamuj, życie przed Tobą!” była kierowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Opolszczyzny. W ramach projektu zorganizowano jedenaście spotkań, podczas których młodzież dowiedziała się od ekspertów z zakresu ruchu drogowego, jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym oraz jak prawidłowo przygotować pojazd i jego pasażerów do jazdy. Uczniowie mieli okazję również doświadczyć dochowania pojazdu i zderzenia w specjalnych symulatorach należących do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu.

W konkursie kończącym IV edycję kampanii „Przyhamuj, życie przed Tobą!” wzięły udział trzyosobowe zespoły ze szkół z całego województwa. Członkowie każdej z drużyn musieli rozwiązać test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Dwóch spośród nich stanęło też przed zadaniem opatrzenia rany poszkodowanemu i prawidłowego przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej na manekinie. Jedna, posiadająca prawo jazdy osoba, musiała również pokonać slalom samochodem egzaminacyjnym z WORD-u. Najlepszy kierowca otrzymał okolicznościową statuetkę Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, którą wręczył podinsp. Maciej Milewski z WRD KWP.

Organizatorami kampanii byli: Kuratorium Oświaty w Opolu, opolski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Komenda Wojewódzka Policji w Opolu oraz Polski Związek Motorowy w Opolu.

  • zdjęcia z kampanii
  • zdjęcia z kampanii
  • zdjęcia z kampanii
  • zdjęcia z kampanii
  • zdjęcia z kampanii
  • zdjęcia z kampanii
Praca w Policji