Miał blisko 2,5 promila - próbował przekupić policjantów - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miał blisko 2,5 promila - próbował przekupić policjantów

Data publikacji 23.05.2017

Policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali 29-letniego mieszkańca Śląska. Mężczyzna kierował fordem, mając blisko 2,5 promila w organizmie. Aby uniknąć konsekwencji prawnych próbował wręczyć funkcjonariuszom 600 złotych. Za próbę przekupstwa grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

W miniony piątek, tuż po godzinie 20:00, policjanci ze strzeleckiej drogówki zauważyli kierującego osobowym fordem, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Mundurowi widząc to natychmiast zatrzymali samochód do kontroli.

Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 29-latka blisko 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz poinformowali o konsekwencjach związanych z kierowaniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Wtedy, mieszkaniec Śląska poprosił funkcjonariuszy, aby „przymknęli oko” na to, że jechał autem pod wpływem alkoholu. W zamian za odstąpienie od czynności zaproponował mundurowym 600 złotych.

29-latek trafił do aresztu, a jego samochód na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu, śledczy przedstawili mu zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz próbę przekupienia funkcjonariuszy. Za taki czyn grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Praca w Policji