Zaproponował łapówkę za „przymknięcie oka” - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaproponował łapówkę za „przymknięcie oka”

Data publikacji 17.05.2017

Policjanci z Grodkowa zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. Mężczyzna na podwójnej ciągłej wyprzedzał radiowóz. Podczas kontroli mundurowi w aucie znaleźli woreczek z marihuaną. 22-latek w zamian za odstąpienie od czynności próbował policjantom wręczyć 400 zł. Mężczyzna musi się liczyć z karą do 10 lat więzienia.

15 maja mundurowi z Grodkowa tuż po północy zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. Mężczyzna w centrum miasta na podwójnej ciągłej wyprzedził radiowóz. Podczas rozmowy z policjantami 22-latek nerwowo spoglądał na fotel pasażera. Funkcjonariusze od razu sprawdzili co pochłonęło jego uwagę. Okazało się, że mężczyzna w paczce po papierosach ukrył zielony susz. Późniejsze badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana.

Chwilę po ujawnieniu narkotyków mężczyzna poprosił funkcjonariuszy „o przymknięcie oka na to co znaleźli”. W zamian za odstąpienie od czynności zaproponował mundurowym 400 złotych.

22-letni mieszkaniec Grodkowa usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających i próby wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. Zatrzymanemu grozi teraz do 10 lat więzienia.

  • policjanci prowadzą zatrzyamnego
  • policjanci prowadzą zatrzyamnego
  • policjanci prowadzą zatrzyamnego
Praca w Policji