O bezpieczeństwie z działkowcami - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie z działkowcami

Data publikacji 16.05.2017

Kierowniczka dzielnicowych głubczyckiej komendy spotkała się z działkowcami. Podpowiadała co zrobić, by nie paść ofiarą włamania, kradzieży czy aktom wandalizmu. Policjantka pokazała i omówiła nowe metody kontaktu z policją – aplikację „Moja Komenda” i „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Jak przeciwdziałać między innymi niszczeniu mienia, kradzieżom czy włamaniom – podpowiadała działkowcom z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Welur" w Głubczycach st. asp. Anna Jarosz. Policjantka zwróciła uwagę na zabezpieczenia techniczne altanek, a także na wzajemną pomoc i czujność sąsiedzką. Opowiedziała działkowcom o założeniach programu „Dzielnicowy bliżej nas” i roli dzielnicowego. Policjantka podkreślała, że dzięki takim przedsięwzięciom można w znaczny sposób ograniczać zjawiska niszczenia mienia, kradzieży i włamań do altanek.

Podczas spotkania funkcjonariuszka omówiła aplikację "Moja Komenda", dzięki której działkowicze dowiedzieli się jak w szybki i prosty sposób mogą odnaleźć najbliższą jednostkę Policji i swojego dzielnicowego. Uczestnicy spotkania usłyszeli także, czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, kiedy i w jaki sposób z niej korzystać.

Praca w Policji